Koło Naukowe Matematyków U¦ ENG KNM
O NAS DLA LICEALISTOW FORUM
V Konferencja
Równania Funkcyjne
Szare 7 - 10 Lutego 2009

Sprawozdanie
Jak zwykle od 2005 roku, studenci i pracownicy naukowi Uniwersytetu ¦l±skiego i Uniwersytetu w Debrecen zebrali się by omawiać różne problemy matematyczne. W tym roku spotkali¶my się wszyscy w miejscowo¶ci Szare niedaleko Węgierskiej Górki. Pomimo pewnych problemów z polskimi kolejami, wszyscy dotarli bezpiecznie. Na konferencji było obecnych nawet kilkoro studentów pierwszego roku. Przeżyli.
Członkowie Koła Naukowego Matematyków Uniwersytetu ¦l±skiego udowodnili sw± pomysłowo¶ć, *konstruuj±c* ekran i stojak nań, które potem służyły nam przez cał± konferencję.
Słuchanie wykładów nie było jednak naszym jedynym zajęciem. Zorganizowano wycieczkę do browaru w Żywcu (wspaniały pomysł Grzegorza Bartosza). Byli¶my mile zaskoczeni tym, że nie było to zwykłe muzeum z czysto historycznymi przemowami - było tam miejsce na kilka żartów, a nawet na podróż w czasie.
Również wieczorami powstrzymywali¶my się od czysto naukowych dyskusji. Zagrali¶my w wiele różnych gier - niektóre miały więcej wspólnego z liczeniem, inne mniej. Jak się okazało, nawet matematycy maj± pewne językowe zainteresowania, gdyż jednego wieczora rozpoczęli¶my poszukiwania słów brzmi±cych podobnie zarówno w języku polskim, jak i węgierskim. Niektórzy z nas poszli również na narty, co - pomimo pewnych komplikacji - poszło bardzo dobrze i bez strat.
Konferencję okre¶lono jako "bardzo dobrze zorganizowan±", co było nam miło słyszeć. Czekamy teraz na szóst± ISCA i nowe referaty, twierdzenia, wnioski i partie Jungle Speeda ;-)


ostatnia aktualizacja: 08.07.2011

Kontakt:

Koło Naukowe Matematyków Uniwersytetu ¦l±skiego
40-007 Katowice, ul. Bankowa 14 (pokój 524)
tel. (032) 359-20-96, e-mail: knm@knm.katowice.pl