Koło Naukowe Matematyków UŚ ENG KNM
O NAS DLA LICEALISTOW FORUM
8th European Conference on Mathematical
and Theoretical Biology
Kraków, 28 czerwca - 2 lipca 2011

The European Conference on Mathematical and Theoretical Biology and Annual Meeting of The Society for Mathematical Biology

ECMTB to najważniejsza i największa konferencja z biomatematyki na świecie, odbywająca się średnio co trzy lata, w tym roku po raz pierwszy w Polsce. Wbrew nazwie uczestniczą w niej nie tylko badacze z Europy - w tym roku wśród tysiąca (sic!) uczestników około połowa to goście z pozostałych kontynentów. Jest to konferencja, na którą przyjeżdżają najwięksi naukowcy związani z biomatematyką oraz biologią teoretyczną. Dzięki ogromnej uprzejmości głównego organizatora konferencji, profesora Ryszarda Rudnickiego, grupa członków Koła Naukowego Matematyków UŚ (Paweł Zwoleński, Joanna Zwierzyńska, Mateusz Jurczyński, Szymon Draga, Daria Morys, Adam Wrzesiński, Marek Biedrzycki, mgr Weronika Siwek) mogła uczestniczyć w konferencji zarówno poprzez pomoc w organizacji, jak i obecność na wykładach.

Poruszane tematy dotyczyły kilkudziesięciu dziedzin, między innymi różnych aspektów modelowania matematycznego w immunologii, leczeniu nowotworów, neurologii, epidemiologii, modeli dynamicznych, genetyki populacyjnej, dynamiki populacyjnej.

Warto tu podkreślić, że nie zdarza się powszechnie, by w tak prestiżowej konferencji mogli brać udział studenci studiów pierwszego i drugiego stopnia - tym bardziej wdzięczni jesteśmy profesorowi Rudnickiemu, gdyż była to możliwość poznania matematyki najnowszej, stosowanej, na najwyższym światowym poziomie, zobaczenia na żywo najwybitniejszych na świecie specjalistów z wielu dziedzin, poznania nowoczesnych kierunków w matematyce, w szczególności w modelowaniu matematycznym, oraz uczestniczenia w jednej z największych konferencji na świecie (około tysiąc uczestników, ponad osiemset wykładów). Nie można tego doświadczenia przecenić. No, a tak całkiem poza tym, to był to po prostu świetny wyjazd i bawiliśmy się wyśmienicie;).
ostatnia aktualizacja: 20.10.2011

Kontakt:

Koło Naukowe Matematyków Uniwersytetu Śląskiego
40-007 Katowice, ul. Bankowa 14 (pokój 524)
tel. (032) 359-20-96, e-mail: knm@knm.katowice.pl