Koło Naukowe Matematyków UŚ ENG KNM
O NAS DLA LICEALISTOW FORUM
Analytical and Computer Assisted Methods in Mathematical Models
Freudenstadt, 9-23 września 2012

Zaproszenie

We wrześniu ubiegłego roku dziewięcioro członków Koła Naukowego Matematyków UŚ brało udział w wakacyjnym intensywnym kursie matematycznym - Analytical and Computer Assisted Methods in Mathematicals Models. Przez dwa tygodnie nie tylko uczyliśmy się intensywnie matematyki, ale też nawiązaliśmy wiele nowych znajomości ze studentami i wykładowcami z kilku europejskich uczelni, zwiedzaliśmy, poznawaliśmy kulturę i obyczaje osób innych narodowości, stworzyliśmy świetną, zgraną, wielokulturową grupę. To tam właśnie poznaliśmy Profesora Wolfganga Reichela, który gościł u nas przez tydzień w maju. Projekt ACAMiMM jest trzyletni; niestety dla nas, ubiegłorocznych uczestników – każdy student może w nim uczestniczyć tylko raz.

W tym roku kurs intensywny odbywa się w Niemczech, w Schwarzwaldzie, w mieście o nazwie Freudenstadt, od 9 do 23 września 2012. Jego uczestnicy zapoznają się z wiadomościami z czterech dziedzin: rachunku wariacyjnego (z zastosowaniami w elastyczności i optymalizacji), równań i nierówności funkcyjnych, uogólnionej wypukłości oraz kryształów fotonicznych. Wykładowcami są wybitni specjaliści z tych dziedzin, profesorowie z kilku krajów europejskich. Kurs kończy się egzaminem, ale nie ma się co go obawiać – w ubiegłym roku wszyscy uczestnicy z naszej uczelni zdali go z najwyższą możliwą notą. Dodatkowo studenci wykazują się praktycznym zastosowaniem zdobytych umiejętności przez przygotowanie w grupach projektu na wybrany temat. Wszystkie osoby, które otrzymają pozytywny wynik z egzaminu, otrzymują honorowany przez UŚ certyfikat, że zaliczyły przedmiot warty aż 6 punktów ECTS.

Czy warto pojechać na taki kurs? Z pewnością warto. Nie tylko ze względów matematycznych (choć nauczyć się można sporo i zdobyć w dwa tygodnie sześć punktów ECTS): to wspaniałe doświaczenie, możliwość przetestowania swojego angielskiego w praktyce, okazja do poznania wielu fantastycznych osób... Długo by wymieniać. Co ważne, kurs jest dofinansowany przez Unię Europejską – według ostatnich informacji, studenci mają mieć pokryty koszt noclegów, dojazdów oraz przynajmniej części wyżywienia (najaktualniejsze informacje na temat będziemy zamieszczać pod tym ogłoszeniem). W zakładce "Inne wyjazdy" w menu po lewej stronie umieściliśmy też ponad tysiąc zdjęć z kursu ubiegłorocznego – można się przekonać na własne oczy, że atmosfera podczas wyjazdu była wspaniała. W ramach atrakcji pozamatematycznych przewidziane są wieczory z prezentacją kultury, kuchni i muzyki czy weekend w Strasbourgu połączony z wycieczką do Parlamentu Europejskiego.

Gorąco zachęcam do uczestnictwa studentów, także młodszych lat – w kursie brali udział też studenci pierwszego roku (i świetnie sobie radzili). Więcej informacji o kursie można znaleźć w zakładce "Pliki". Wszelkie pytania można przesyłać na mój adres mailowy (j.zwierzynska@knm.katowice.pl); na ten sam adres można od razu przesyłać zgłoszenia. Termin wysyłania zgłoszeń to 8 lipca 2012. Wyniki rekrutacji zostaną ogłoszone niewiele później. Warto!

Kandydaci powinni wysłać na adres j.zwierzynska@knm.katowice.pl następujące dane:

- imię i nazwisko;)
- numer i serię dokumentu tożsamości (paszportu / dowodu osobistego);
- datę urodzenia;
- obywatelstwo;
- kierunek i rok studiów;
- średnią ocen*;
- poziom znajomości języka angielskiego**.

* Jako że mamy czerwiec, pojawia się naturalne pytanie - jaką średnią ocen? Przyjmujemy więc, że chodzi o średnią ze wszystkich zaliczonych lat studiów tego stopnia, który realizowało się w tym roku akademickim.
** Powinien on być weryfikowany przez jakiś certyfikat językowy, ale nie wszyscy go mają. Należy więc przesłać informację o posiadanych cetryfikatach dotyczących języka angielskiego i drugą: szacowany przez uczestnika poziom płynności jego języka w chwili obecnej (w skali A2, B1, B2, C1, C2). Uwaga! Sztuczne zawyżenie jego poziomu zdecydowanie nie jest opłacalne!
ostatnia aktualizacja: 19.03.2013

Kontakt:

Koło Naukowe Matematyków Uniwersytetu Śląskiego
40-007 Katowice, ul. Bankowa 14 (pokój 524)
tel. (032) 359-20-96, e-mail: knm@knm.katowice.pl