Koło Naukowe Matematyków UŚ ENG KNM
O NAS DLA LICEALISTOW FORUM

VIII Letni Obóz KNM
Zastosowania równań różniczkowych

Zakopane, 1 - 7 lipca 2011

Zaproszenie

Tegoroczny VIII letni obóz Koła Naukowego Matematyków odbędzie się w dniach 1-7 lipca 2011 r. w Zakopanem. Temat przewodni obozu to ?Zastosowania równań różniczkowych?. W trakcie jego trwania planujemy kilka wycieczek górskich, spacer po Zakopanem i wyjście do Aquaparku (no i oczywiście parę referatów ;)).

Aby zarezerwować miejsce musimy wiedzieć, ile osób pojedzie ? więc zapisz się już dziś! Szacunkowy koszt wyjazdu to 150 zł od osoby.

W cenie:
Noclegi (prawdopodobnie w ośrodku Burtek, burtek.pl, pokoje z łazienkami)
Wyżywienie (śniadanie i obiadokolacja w ośrodku)
Przejazdy, bilety wstępu do TPN i do Aquaparku (aquapark.zakopane.pl)
NIESPODZIEWANKA

Cena nie obejmuje dojazdu do i z Zakopanego.
Zgłoszenia przyjmują Weronika Siwek (w.siwek@knm.katowice.pl) i Marek Biedrzycki (m.biedrzycki@knm.katowice.pl) do końca marca 2011 r.

W związku z koniecznością wcześniejszego zarezerwowania miejsc, zgłoszenia powinny być przemyślane (w wypadku rezygnacji nie jesteśmy w stanie zagwarantować zwrotu pieniędzy).

?Zastosowania równań różniczkowych?. Poruszać będziemy tematy związane z równaniami różniczkowymi w biomatematyce, fizyce, chemii i innych dziedzinach nauki. Referaty mogą obejmować tworzenie modeli matematycznych i ich analizę.

Inspiracji można szukać w książkach:
J.D. Murray, Wprowadzenie do biomatematyki
A. Palczewski, Równania różniczkowe zwyczajne
W.I. Arnold, Metody matematyczne mechaniki klasycznej

Zgodnie z tradycją obozu zachęcamy każdego uczestnika do wygłoszenia referatu (chętnym osobom z pierwszych lat studiów na pewno pomożemy znaleźć temat i przygotować referat).

Poniżej prezentujemy wstępny harmonogram obozu. O wszystkich zmianach będziemy informować na bieżąco (plan jest wrażliwy na zmiany pogody, sojuszy politycznych, humory organizatorów, (nie)kursowanie pociągów;)). Plan nie uwzględnia również referatów (omówimy to na spotkaniu organizacyjnym 1 lipca).

1 lipca ? piątek: wyjazd z Katowic w godzinach porannych, zakwaterowanie, obiad, zebranie organizacyjne, czas wolny;), wieczór gier, plotek, piosenek itp.
2 lipca ? sobota: śniadanie (ok. godz. 8.30), NIESPODZIEWANKA, powrót do ośrodka około godziny 16.00, obiadokolacja.
3 lipca ? niedziela: śniadanie (ok. godz. 7.00), wyjazd do Doliny Filipka, spacer na Polanę Wiktorówki (Msza Św. dla chętnych, godz. 11.00) i Rusinową Polanę (jest to trasa spacerowa, bez żadnych odcinków ubezpieczanych łańcuchami itp. Z Rusinowej Polany rozciąga się wspaniały widok na wschodnią część Tatr). Dodatkowo, dla chętnych: Gęsia Szyja, Waksmundzka Rówień, Polana pod Wołoszynem, powrót na Rusinową Polanę (ten fragment jest nieco bardziej męczący, ale również prosty). Powrót do ośrodka około godziny 17.00, obiadokolacja.
4 lipca ? poniedziałek: dzień wolny, dla chętnych trudniejsza wycieczka górska (może Giewont? A może coś bardziej ekstremalnego;))
5 lipca ? wtorek: śniadanie (ok. godz. 7.00), wyjście do Kuźnic, wejście przez Polanę Kalatówki, Polanę Kondratową na Przełęcz pod Kondracką Kopą, następnie przejście granią na Kasprowy Wierch (przez Goryczkową Czubę), zejście do Kuźnic przez Myślenickie Turnie (trasa troszkę bardziej męcząca, ale również do przejścia przez każdego). Powrót do ośrodka około godziny 18.00, obiadokolacja.
6 lipca ? środa: śniadanie (ok. godz. 7.30), wyjście do Aquaparku. Powrót do ośrodka (w zależności od tego jak dobrze będziemy się bawić) około godziny 16.00, obiadokolacja.
7 lipca ? czwartek: śniadanie, zakończenie obozu, wyjazd do Katowic.
ostatnia aktualizacja: 28.07.2011

Kontakt:

Koło Naukowe Matematyków Uniwersytetu Śląskiego
40-007 Katowice, ul. Bankowa 14 (pokój 524)
tel. (032) 359-20-96, e-mail: knm@knm.katowice.pl