Koło Naukowe Matematyków UŚ ENG KNM
O NAS DLA LICEALISTOW FORUM

XXVII sesja KNM
Matematyka w obrazkach

Szczyrk, 6 - 8 listopada 2009

Zaproszenie

Koło Naukowe Matematyków serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w wyjazdowej sesji naukowej KNM w Szczyrku, w dniach 6-8 listopada 2009. Temat przewodni konferencji to "Matematyka w obrazkach".

Trochę informacji organizacyjnych:
  1. Konferencja tradycyjnie odbędzie się w Ośrodku Wypoczynkowym Uniwersytetu Śląskiego w Szczyrku, przy ulicy Olimpijskiej 56. Proponowany dojazd: pociągiem do Bielska, potem PKS-em do Szczyrku (w kierunku Salmopolu lub Białego Krzyża), wysiadamy na przystanku Szczyrk - Wodospad (trzeci po centrum Szczyrku) i dreptamy kilka minut lekko pod górę ulicą odbijającą z lewej strony drogi, którą jechał PKS, tuż przed samym przystankiem - to właśnie Olimpijska. Jak dodreptać, można wyczytać z mapki.
    Jeżeli ktoś ma wątpliwości co do tego czy samodzielnie trafi, proszę do mnie napisać (knm@knm.katowice.pl). Na kilka dni przed wyjazdem, kiedy będzie znany ostateczny skład osobowy, ustali się grupę, w której znajdzie się choć jedna osoba znająca dokładnie drogę;). Jeżeli ktoś będzie jechał samochodem, proszony jest o przekazanie nam tego wcześniej, żeby wykorzystać puste miejsca w samochodzie.
  2. Chęć uczestnictwa w konferencji można zgłosić każdemu członkowi koła - najłatwiej znaleźć nas w pokoju 524. Można też pisać na knm@knm.katowice.pl.
  3. Koszt wyjazdu (nie licząc dojazdu) szacujemy na 50 zł (w cenie noclegi i wyżywienie). Można zgłaszać preferencje żywieniowe (bo gotujemy sobie sami), oczywiście w rozsądnych granicach.
  4. W Szczyrku dostajemy naczynia, pościel i łóżko. Jeżeli będzie więcej chętnych niż łóżek (co jeszcze nigdy się nie zdarzyło... ale na wszelki wypadek się asekurujemy), to osoby, które się najpóźniej zgłoszą, będą musiały wziąć ze sobą karimaty i śpiwory - ewentualnych nieszczęśliwców powiadomimy wcześniej. Można zabrać ze sobą własny kubek (to dość praktycznie, jak jedzie sporo osób). Przypominamy też o zabraniu czegoś przeciwdeszczowego i ciepłego oraz butów nadających się na wyjście w góry - jeśli pogoda dopisze, to może zrobimy sobie jakąś dłuższą wycieczkę (oczywiście dla chętnych).
  5. Wyjazd jest w założeniu naukowy. Udział nie zobowiązuje do wygłoszenia referatu, ale serdecznie do tego zachęcamy. Temat przewodni to "Matematyka w obrazkach". Referat nie musi być ani długi, ani bardzo skomplikowany matematycznie - może odnosić się do innych dziedzin nauki.
Zgłoszenia przyjmujemy do wyczerpania miejsc. Prosimy o podanie informacji o wygłoszeniu bądź nie referatu, a w pierwszym przypadku również jego tytułu.

Wszelkie pytania, uwagi i sugestie można przesyłać na adres knm@knm.katowice.pl. Serdecznie zapraszamy!
ostatnia aktualizacja: 19.03.2013

Kontakt:

Koło Naukowe Matematyków Uniwersytetu Śląskiego
40-007 Katowice, ul. Bankowa 14 (pokój 524)
tel. (032) 359-20-96, e-mail: knm@knm.katowice.pl