Koło Naukowe Matematyków UŚ ENG KNM
O NAS DLA LICEALISTOW FORUM

XXXV sesja KNM
Historia matematyki

Szczyrk, 18 - 20 października 2013

Informacja dla osób jadących pociągiem

Wszystkie osoby, które jadą na jesienną sesję KNM UŚ, zachęcamy do wspólnej podróży pociągiem. Planujemy ruszyć z Katowic o 14.31 (ponieważ wiele osób pytało, czy możemy jechać wcześniej, zmieniliśmy godzinę z 15.58 na 14.31). Spotykamy się przy wejściu głównym na dworzec o 14.15.


Zaproszenie
Koło Naukowe Matematyków serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w wyjazdowej sesji naukowej KNM w Szczyrku, w dniach 18-20 października 2013. Temat przewodni konferencji to "Historia matematyki".


Trochę informacji organizacyjnych:

Termin zakończenia przyjmowania zgłoszeń to piątek, 11 października 2013.

Tematy referatów należy podać do poniedziałku, 14 października 2013.

Koszt wyjazdu dla jednej osoby to 80 zł (w cenie noclegi i wyżywienie). Złożyliśmy wniosek o dofinansowanie konferencji; jeśli je otrzymamy, to koszt ulegnie zmniejszeniu; obecnie czekamy na decyzję URSS UŚ. Termin wpłaty to również 14 października 2013 - w tym celu należy skontaktować się z Markiem Biedrzyckim (np. na adres m.biedrzycki@knm.katowice).

  1. Wyjazd jest w założeniu naukowy. Udział w sesji nie zobowiązuje do wygłoszenia referatu, ale serdecznie do tego zachęcamy. W zakładce "Tematyka" opublikowaliśmy proponowane tematy referatów oraz przykładową literaturę. Oczywiście, temat referatu nie musi być wybrany z listy. Szacowany czas trwania jednego referatu to 20 minut. Można jednak uzgodnić zarówno dłuższe, jak i krótsze wystąpienia.

  2. Konferencja tradycyjnie odbędzie się w Ośrodku Wypoczynkowym Uniwersytetu Śląskiego w Szczyrku, przy ulicy Olimpijskiej 56. Proponowany dojazd: pociągiem do Bielska, potem PKS-em do Szczyrku (w kierunku Salmopolu lub Białego Krzyża), wysiadamy na przystanku Szczyrk - Wodospad (trzeci po centrum Szczyrku) i dreptamy kilka minut lekko pod górę ulicą odbijającą z lewej strony drogi, którą jechał PKS, tuż przed samym przystankiem - to właśnie Olimpijska. Jak dodreptać, można wyczytać z mapki.
    Jeżeli ktoś ma wątpliwości co do tego czy samodzielnie trafi, proszę do mnie napisać (joanna@knm.katowice.pl). Na kilka dni przed wyjazdem, kiedy będzie znany ostateczny skład osobowy, ustali się grupę, w której znajdzie się choć jedna osoba znająca dokładnie drogę;). Jeżeli ktoś będzie jechał samochodem, proszony jest o przekazanie nam tego wcześniej, żeby wykorzystać puste miejsca w samochodzie.
  3. Chęć uczestnictwa w konferencji można zgłosić każdemu członkowi koła - najłatwiej znaleźć nas w pokoju 524. Można też pisać na knm@knm.katowice.pl.
  4. Koszt wyjazdu (nie licząc dojazdu) to 80 zł (w cenie noclegi i wyżywienie). Można zgłaszać preferencje żywieniowe (bo gotujemy sobie sami), oczywiście w rozsądnych granicach. W szczególności można (należy!) zgłaszać wszelkie alergie żywieniowe, np. konieczność żywienia bezglutenowego.
  5. W Szczyrku dostajemy naczynia, pościel i łóżko. Jeżeli będzie więcej chętnych niż łóżek (co jeszcze nigdy się nie zdarzyło... ale na wszelki wypadek się asekurujemy), to osoby, które się najpóźniej zgłoszą, będą musiały wziąć ze sobą karimaty i śpiwory - ewentualnych nieszczęśliwców powiadomimy wcześniej. Można zabrać ze sobą własny kubek (to dość praktycznie, gdy jedzie sporo osób). Przypominamy też o zabraniu czegoś przeciwdeszczowego i ciepłego oraz butów nadających się na wyjście w góry - jeśli pogoda dopisze, to może zrobimy sobie jakąś dłuższą wycieczkę (oczywiście dla chętnych).

Zgłoszenia przyjmujemy do wyczerpania miejsc. Prosimy o podanie informacji o wygłoszeniu bądź nie referatu, a w pierwszym przypadku również jego tytułu. Bardzo mile widziane jest zgłaszanie uczestnictwa w wyjeździe jak najwcześniej. Zgłoszenie z wyprzedzeniem referatu zapewnia, że nie będzie miała miejsca sytuacja, w której kilka osób przygotuje bardzo podobny referat, toteż zachęcamy, by jak najszybciej podać tematykę referatu.

Wszelkie pytania, uwagi i sugestie można przesyłać na adres knm@knm.katowice.pl. Serdecznie zapraszamy!
ostatnia aktualizacja: 15.10.2013

Kontakt:

Koło Naukowe Matematyków Uniwersytetu Śląskiego
40-007 Katowice, ul. Bankowa 14 (pokój 524)
tel. (032) 359-20-96, e-mail: knm@knm.katowice.pl